Specjalistyczna Poradnia Stomatologiczna

Stomatologia w wieku średnim i starszym

Ciesz się pięknym uśmiechem
Couple at the beach smiling

Specjalizujemy się w leczeniu osób w średnim i starszym wieku. Z doświadczenia wiem, że osoby w średnim i starszym wieku często panicznie boją się dentysty. Modelowym przykładem jest moja mama, która jest, można powiedzieć, ofiarą stomatologii PRL, kiedy to bez zastanowienia zęby usuwało się, każda wizyta okupiona była bólem i poniżeniem. Sytuacje takie powodowały eskalację strachu co z reguły sprawiało, że do dentysty szło się w ostateczności.

Doskonale rozumiem strach przed dentystą i mam sposoby na jego wyeliminowanie. Podstawą jest wysłuchanie pacjenta, dokładne wytłumaczenie mu co i w jaki sposób będzie robione oraz przede wszystkim zastosowanie skutecznego znieczulenia. Uważam, że najważniejsze w czasie wizyty jest żeby nie bolało.

Skuteczne znieczulenie likwiduje strach przed dentystą. Poradnia wyposażona jest w urządzenie do bezbolesnego znieczulania Quicksleeper S4. Osoby w średnim i starszym wieku często borykają się z problemem brakujących zębów. Leczenie rozpoczyna się od wspólnej rozmowy, w czasie której wspólnie z pacjentem dobieram najlepszy sposób uzupełnienia zębów.