Specjalistyczna Poradnia Stomatologiczna

Uzupełnianie brakujących zębów – mosty

Ciesz się pięknym uśmiechem

Korony i mosty porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonuTLENEK CYRKONU – ceramika najwyższej klasy!
NOWY WYMIAR UZUPEŁNIEŃ PROTETYCZNYCH!

Tlenek cyrkonu ZrO2 Cercon, jako podbudowa pod porcelanę.

84Tlenek Cyrkonu sprawdza się w ekstremalnych sytuacjach, od powłok termicznych w wahadłowcach do główki sztucznych stawów biodrowych. Nie ma wielu takich materiałów, które są nie tylko piękne i estetyczne, ale i trwałe. Charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością, naturalnością oraz są przyjazne dla organizmu człowieka.

W stomatologii wykorzystywany jest jako podbudowa pod porcelanę w uzupełnieniach protetycznych. Korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej nie zawierają nośnika metalowego. Cyrkonowe wnętrze korony wykonane jest metodą frezowania z użyciem bardzo precyzyjnej frezarki sterowanej numerycznie. Można go barwić do żądanego koloru. Ułatwia to uzyskanie doskonałego efektu końcowego. W kolejnym etapie na nośnik napalana jest warstwami porcelana. Pierwsza warstwa imituje zębinę, druga szkliwo, a trzecia imituje naturalny połysk. Zazwyczaj żeby uzyskać jak najlepszy efekt ilość wypalanych warstw jest większa od trzech. Nośnik cyrkonowy jest tak wytrzymały, że można na nim napalać nie tylko pojedyncze korony, ale i mosty protetyczne.

Zalety koron i mostów cyrkonowych w pełni docenić można po kilku latach użytkowania, ponieważ prace protetyczne metalowo porcelanowe cechują się tendencją do uwidaczniania swojej podbudowy metalowej w przypadku kiedy dochodzi do recesji tkanek dziąsła. Wówczas estetykę uzębienia psują tzw. czarne linie wokół dziąsła okoronowanego. Korony cyrkonowe wykonane w całości z jednobarwnego materiału nie powodują powstawania takich niedogodności.

ESTETYKĘ OSIĄGAMY DZIĘKI:

DLACZEGO TLENEK CYRKONU?


Korony i mosty na podbudowie metalowej

Mosty i protezy na zasuwach

Kliknij aby dowiedzieć się więcej o uzupełnianiu brakujących zębów – protezach

Mosty i protezy na implantach

Kliknij aby dowiedzieć się więcej o uzupełnianiu brakujących zębów – implanty Ulotka dla pacjentów - most na 3 implantach Ulotka dla pacjentów - belka na dwóch implantach - Kopia

Zobacz galerię zdjęć

Kliknij aby zobaczyć galerię prac protetycznych. Zobacz także SWLAB